Contact

Monica Calota
Director

Email: monica.calota@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.00
Fax: 021 312.16.82

Adrian Georgescu
Director adjunct

Email: adrian.georgescu@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.51
Fax: 021 312.16.82


DEPARTAMENTUL ASIGURAREA CALITATII, MONITORIZARE, AUDIT SI EVALUARE


Irina Severin
Coordonator Departament

Email: irina.severin@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.14
Fax: 021 312.16.82

Cristian Popescu
Expert proiecte – audit

Email: cristian.popescu@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.13
Fax: 021 312.16.82

Marius Modoiu
Expert proiecte - audit, monitorizare

Email: marius.modoiu@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.12
Fax: 021 312.16.82

Geanina Constantin
Expert proiecte - audit, monitorizare
Email: geanina.constantin@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.07
Fax: 021 312.16.82

Bogdan Dumitru
Expert proiecte - audit, monitorizare
Email: bogdan.dumitru@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.07
Fax: 021 312.16.82

Andreea Tataru
Control Financiar Preventiv Propriu

Email: andreea.tataru@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.30
Fax: 021 312.16.82

Mihai Munteanu
Control Financiar Preventiv Propriu

Email: mihai.munteanu@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.32
Fax: 021 312.16.82

Lelia Aciobanitei
Consilier Juridic

Email: Lelia.Soare@anpcdefp.ro
Tel direct:
Fax: 021 312.16.82


DEPARTAMENTUL COMENIUS


Corina Leahu
Coordonatoarea Departamentului Comenius

Email: corina.leahu@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.20
Fax: 021 312.16.82

Veronica Simionescu
Responsabil Proiecte Multilaterale - Departamentul Comenius

Email: veronica.simionescu@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.56
Fax: 021 312.16.82

Madalina Soveja
Responsabil Comenius - Proiecte multilaterale
Email: madalina.soveja@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.19
Fax: 021 312.16.82

Corina Grigore
Responsabil Comenius - Formare continua pentru personalul didactic

Email: corina.grigore@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.21
Fax: 021 312.16.82

Sorana Vlad
Responsabil Comenius - Formare continua pentru personalul didactic

Email: sorana.vlad@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.22
Fax: 021 312.16.82

Marioara Ene
Responsabil Activitatea cheie 1.1 - Vizite de studiu pentru factorii de decizie din domeniul educatiei si formarii profesionale, Responsabil parteneriate bilaterale Comenius, Asistenti Comenius si Scoli gazda

Email: marioara.ene@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.23
Fax: 021 312.16.82

DEPARTAMENTUL ERASMUS

Madlena Nen
Coordonator Departament

Email: madlena.nen@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.50
Fax: 021 312.16.82

Valentina Neg
Responsabil SM si SP

Email: valentina.neg@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.49
Fax: 021 312.16.82

Stefan Velciu
Responsabil TA si ST

Email: stefan.velciu@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.48
Fax: 021 312.16.82

Radu Stoika
Responsabil OM, IP si Proiecte centralizate

Email: radu.stoika@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.47
Fax: 021 312.16.82

DEPARTAMENTUL GRUNDTVIG


Florentina Anghel
Coordonator Departament

Email: florentina.anghel@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.54
Fax: 021 312.16.82

Andreea Samoila
Expert Grundtvig
Email: andreea.samoila@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.53
Fax: 021 312.16.82



DEPARTAMENTUL LEONARDO DA VINCI


Olivia Jidveian
Coordonator Departament

Email: olivia.jidveian@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.08
Fax: 021 312.16.82

Doina Popescu
Expert proiecte TOI

Email: doina.popescu@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.11
Fax: 021 312.16.82

Anca Constantinescu
Expert proiecte
 
Email: anca.constantinescu@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.03
Fax: 021 312.16.82


Daniela Iancu
Expert proiecte

Email: daniela.iancu@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.01
Fax: 021 312.16.82


Roxana Nechifor
Expert proiecte

Email: roxana.Nechifor@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.04
Fax: 021 312.16.82


Mihai Caramihai
Expert proiecte TOI
 
Email: mihai.caramihai@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.02
Fax: 021 312.16.82



DEPARTAMENTUL POLITICI PUBLICE, VALORIZARE, IMAGINE
(Programul transversal, Eurydice, Europass, Erasmus Mundus, Eurodesk, Relatii publice)


Laura Popa
Coordonator Departament si Responsabil European Label

Email: laura.popa@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.27
Fax: 021 312.16.82

Florin Popa
Responsabil Europass, Erasmus Mundus, Tempus IV, Impact assessor

Email: florin.popa@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.16
Fax: 021 312.16.82


Ileana Racoviceanu
Expert relatii publice si comunicare

Email: ileana.racoviceanu@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.25
Fax: 021 312.16.82


Veronica-Gabriela Chirea
Coordonator Unitatea Nationala Eurydice
Email: veronica.chirea@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.28
Fax: 021 312.16.82

DEPARTAMENTUL TINERET IN ACTIUNE

Andrei Popescu
Coordonator Departament

Email: andrei.popescu@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.15
Fax: 021 312.16.82

Andreea Popovici
Tineri pentru Europa - 1.1 Schimburi de tineri, Tineri in lume - Schimburi de tineri
Email: andreea.popovici@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.59
Fax: 021 312.16.82

Groza Vlad Alexandru
Tineri pentru Europa - Actiunea 1.1 Schimburi de tineri, Departamentul Tineret in Actiune
Email: vlad.groza@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.07
Fax: 021 312.16.82

Vlad Dumitrescu
Tineri pentru Europa -1.2 Initiative ale tinerilor
Email: vlad.dumitrescu@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.17
Fax: 021 312.16.82

Florina Fagaraseanu
Tineri pentru Europa - 1.3, Proiecte pentru democratie, Cooperarea europeana in domeniul tineretului - 5.1 Reuniuni ale tinerilor cu responsabilii de politici de tineret
Email: florina.fagaraseanu@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201 07 62
Fax: 021 312.16.82

Andreea Olteanu
Responsabil Plan de cooperare si formare (TCP sending)

Email: andreea.olteanu@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.05
Fax: 021 312.16.82

Emanuel Franga
Serviciul european de voluntariat
Email: emanuel.franga@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.06
Fax: 021 312.16.82

Roxana Cristea
Serviciul european de voluntariat
Email: roxana.cristea@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.58
Fax: 021 312.16.82

Nadejda Lisac
Serviciul european de voluntariat

Email: nadia.maxim@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.18
Fax: 021 312.16.82

Cristina Oancea
Tineri in lume - 3.1(b) Proiecte de formare si Retele, Sisteme de sustinere - 4.3 Proiecte de formare si Retele
Email: cristina.oancea@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.60
Fax: 021 312.16.82

Cornel Stinga
RESPONSABIL ORGANIZARE EVENIMENTE (Plan de cooperare si formare si sesiuni de formare SEV)
Email: cornel.stinga@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.65
Fax: 021 312.16.82

Mihaela Nicolai
Responsabil Serviciul de informare europeana Eurodesk

Email: mihaela.nicolai@eurodesk.eu
Tel direct: 021 201.07.42
Fax: 021 312.16.82

Miruna Covaci
Ofiter de comunicare Tineret in Actiune si responsabil Eurodesk

Email: miruna.covaci@eurodesk.eu
Tel direct: 021 201.07.63
Fax: 021 312.16.82


DEPARTAMENTUL FINANCIAR – GESTIUNE AGENTIE


Oana Aron
Contabil Sef

Email: oana.aron@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.39
Fax: 021 312.16.82


Magdalena Manea
Coordonator gestiune financiara proiecte Invatare pe tot parcursul vietii, Responsabil financiar Grundtvig

Email: magdalena.manea@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.41
Fax: 021 312.16.82


Irina Giulescu
Contabil

Email: irina.giulescu@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.38
Fax: 021 312.16.82


Gabriela Anastase
Responsabil financiar Mobilitati Comenius (Profesori de alte specialitati), Vizite de studiu si Mobilitati Grundtvig

Email: gabriela.anastase@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.36
Fax: 021 312.16.82

Interfon: 51

Ramona Cirjan
Contabil

Email: ramona.cirjan@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.37
Fax: 021 312.16.82


Valerica Varzaru
Contabil

Email: valerica.varzaru@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.57
Fax: 021 312.16.82


DEPARTAMENTUL FINANCIAR – GESTIUNE PROIECTE


Adriana Sfetcu
Coordonator gestiune financiara proiecte Leonardo da Vinci

Email: adriana.sfetcu@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.33
Fax: 021 312.16.82


Anca Baltatu
Responsabil gestiune financiara Leonardo

Email: anca.baltatu@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.35
Fax: 021 312.16.82


Carmen Yolanda Filipoiu
Responsabil gestiune financiara Leonardo

Email: iolanda.filipoiu@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.34
Fax: 021 312.16.82


Elena Alexandru
Responsabil financiar Comenius - Parteneriate scolare si Vizite pregatitoare centralizate

Email: elena.alexandru@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.40
Fax: 021 312.16.82


Daniela Munteanu
Responsabil Financiar Program "Tineret in Actiune"

Email: dana.munteanu@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.30
Fax: 021 312.16.82


Gabriela Sandu
Responsabil financiar Comenius - Formarea continua a personalului didactic

Email: gabriela.sandu@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.24
Fax: 021 312.16.82


Eugenia Stanescu
Responsabil financiar Mobilitati Comenius (Profesori de limbi straine) si Erasmus Departamentul Financiar – Gestiune proiecte

Email: jeni.stanescu@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.38
Fax: 021 312.16.82


DEPARTAMENTUL IT


Alin Dragomir
Coordonator Departament

Email: Alin.Dragomir@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.45
Fax: 021 312.16.82


Cornel Craus
Expert IT

Email: cornel.craus@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.44
Fax: 021 312.16.82



DEPARTAMENTUL LOGISTIC


Denisa Flaminzeanu
Coordonator Departament si Responsabil Vizite pregatitoare

Email: denisa.flaminzeanu@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.00
Fax: 021 312.16.82


Anca Tanase
Resurse umane

Email: anca.tanase@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.63
Fax: 021 312.16.82

Ioana Barbazan
Curier

Email: ioana.barbazan@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.43
Fax: 021 312.16.82


Georgica Grecu
Referent

Email: geta.grecu@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.43
Fax: 021 312.16.82


AUDITOR INTERN


Viorel Olteanu
Email: viorel.olteanu@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.10
Fax: 021 312.16.82